PET silikon koruyucu film kullanımı için önlemler

August 4, 2022
hakkında en son şirket haberleri PET silikon koruyucu film kullanımı için önlemler

Silikon koruyucu film, orijinal PET film üzerinde başka bir organik kimyasal silika jel kaplama katmanı ile yüksek sıcaklığa göre oluşturulan bir tür PET koruyucu filmdir.Silikon koruyucu film, tek taraflı silikon koruyucu film, iki katmanlı silikon koruyucu film ve üç katmanlı silikon koruyucu filme ayrılmıştır.

 

Silikon koruyucu film genellikle elektronik ürün ekranlarının koruyucu filmini korumak için kullanılır.Hassas işleme ve ekstrüzyon işleme, yüksek temizlik seviyesi, beyaz nokta, sis, kum delikleri, paslanmaz çelik tel çekme, çizik vb. koşullara sahiptir;Düşük yapışma, yüksek adsorpsiyon, hızlı otomatik buhar egzozu, yüksek sıcaklık dayanımı, analitik kimyasal organik çözeltilere karşı iyi direnç, kolay kesme ve delme ve tutkal lekesi bırakmadan yırtılma özelliklerine sahiptir.

 

hakkında en son şirket haberleri PET silikon koruyucu film kullanımı için önlemler  0

 

Silikon bakım filmi kesme uygulamaları çok geniştir: dijital ekipman, elektronik bileşenlerin tanımı, araba uygulamaları, ev aletleri, temperli cam üretimi ve işlenmesi, baskı ve paketleme, teşhis ve tedavi vb.

 

Silikon koruyucu film özellikleri:
1. Yüksek şeffaflık ve yüksek egzoz borusu;
2. İyi yapışma, yapışkan lekesi yok (gum gidermesi kolay değil), hayalet yok;
3. Yüksek ve düşük sıcaklık dayanımı, organik çözeltilerle yıkamaya karşı iyi direnç, düşük yapışma, yüksek adsorpsiyon, hızlı ve otomatik köpük giderme, kolay kesme, kolay delme ve yırtılmadan sonra tutkal lekesi bırakmama özelliklerine sahiptir.

hakkında en son şirket haberleri PET silikon koruyucu film kullanımı için önlemler  1

Silikon koruyucu filmin avantajları:

1. Silikon koruyucu filmin şeffaflığı nispeten yüksektir ve genellikle ekran yüzeyinin bakımı için kullanılır.Bu aşamada piyasada sıklıkla söylenen üç katmanlı 125 yüksek çözünürlüklü filmde silikon yapıştırıcı kullanılıyor.

 

2. Silikon koruyucu film genellikle kendinden emişli bir etkiye sahiptir ve aynalı cam lamine cam, monitörler, plastik muhafazalar vb. gibi bazı nispeten pürüzsüz ve temiz yüzeylerde muhafaza edilebilir.

 

3. Ek olarak, silikon koruyucu film ayrıca hızlı bir egzoz borusu avantajına sahiptir, bu nedenle birçok kişi bir monitör takarken bu silikon koruyucu filmi kullanmayı tercih eder, çünkü akrilik levhanın koruyucu filmi gibi değildir.Çok fazla baloncuk olacak ve hasar benzersiz.

 

4. Silikon koruyucu filmin yapışkanlığı nispeten stabildir.Genel olarak, yapışkan lekeleri üretmek kolay değildir ve yüksek sıcaklık direncinin belirli bir pratik etkisi vardır.Sıcaklığın yüksek olduğu yerlerde uzun süre kullanılabilir.

 

5. Silikon koruyucu filmin korozyon önleyici etkisi de nispeten iyidir ve bazı korozyon önleyici alanlar kullanılabilir.

 

6. Silikon koruyucu filmin güçlü yapıştırıcısı, akrilik koruyucu film gibi toz üretmez, bu nedenle kendi temiz oda derecesi de çok yüksektir.

hakkında en son şirket haberleri PET silikon koruyucu film kullanımı için önlemler  2